Dostęp do wielu placówek dzięki pakietom medycznym

23 marca 2020 Informacje

Wszyscy dobrze wiemy, że polska służba zdrowia często potrafi doprowadzić do złego nastroju. Każdy z nas z pewnością spotkał się z kolejkami do lekarzy, nieuprzejmymi recepcjonistkami oraz bardzo długiego czasu oczekiwania na specjalistę. Dla wielu osób długie oczekiwanie na wizytę u specjalisty bardzo często może wiązać się z powikłaniami związanymi ze zbyt późno rozpoczętym leczeniem. Takie sytuacje powodują, że coraz więcej osób decyduje się na zakup pakietu medycznego w prywatnej placówce. W niniejszym artykule przybliżymy Państwu, jakie korzyści płyną dzięki korzystaniu z pakietów medycznych, które oferują dostęp do wielu placówek. Zapraszamy do lektury!

Pakiet medyczny - co to takiego?

Pakiet medyczny - są to usługi lekarskie oferowane przez prywatną placówkę. Po dokonaniu opłaty, w ratach bądź w całości, pacjent otrzymuje dostęp do lekarza internisty oraz konkretnie wybranych przez siebie lekarzy, którzy będą mogli pomóc mu w jego schorzeniach. Pakiet jest elastyczny i można go dopasować do potrzeb każdego pacjenta. Można wybrać pakiet podstawowy bądź rozszerzony - w zależności od wyboru będzie możliwe korzystanie z mniejszego bądź większego grona specjalistów. Wybór pakietów medycznych jest spory - są pakiety dla osób pojedynczych, par oczekujących przyjścia dziecka na świat, rodzin czy też i dla osób w starszym wieku. 

Dlaczego warto wykupić pakiet medyczny?

Największą zaletą pakietu medycznego jest szybkość załatwiania wizyt lekarskich. Aby zapisać się na wizytę, wystarczy zadzwonić do placówki. Często placówki oferują także możliwość rejestracji na wizytę przez internet. Czas oczekiwania w ramach pakietu medycznego wynosi zazwyczaj kilka dni - w porównaniu do nawet kilkumiesięcznego oczekiwania na wizyty w ramach NFZ jest to naprawdę niewiele. Ponadto nie występują problemy z rejestracją, dobrze znane osobom zapisujących się do publicznych klinik - dzwonienie od wczesnych godzin porannych do zmęczonych swoją pracą recepcjonistek.

Ponadto, forma zapłaty za pakiet medyczny jest często dopasowana do potrzeb klienta. Można zapłacić za całość z góry bądź w ratach miesięcznych. Koszt pakietu jest zależny od ilości usług, z jakich chcemy korzystać. Dużo możliwości jest niewątpliwym plusem pakietów medycznych. Podstawowy pakiet, to oprócz konsultacji z lekarzem internistą możliwość umówienia się z wybranymi specjalistami, najczęściej ginekologiem, pediatrą i dermatologiem, lecz może się to różnić w zależności od placówki i poszczególnych pakietów. 

Inną zaletą korzystania z placówek medycznych jest możliwość dostępu do wielu placówek takie jak placówki współpracujące z grupą LUXMED. Przykładowo, jeżeli spędzamy urlop w innym mieście w Polsce, jest możliwość skorzystania z wizyty u lekarza specjalisty poza miejscem zamieszkania czy zameldowania. Dla osób, które często podróżują po różnych miastach, jest to bardzo przydatne. Pozwala to unikać niepotrzebnego stresu oraz gwarantuje otrzymanie oczekiwanej pomocy nawet w przypadku nagłego zachorowania i konieczności wizyty lekarskiej u wybranego specjalisty.

Artykuł sponsorowany

 

23 marca 2020 Informacje

0 Komentarze

Znajdziesz nas

Przeziębienie czyli choroba wywoływana przez wirusy, znana też pod nazwą zapalenia nosogardła. Przeziębienie rozwija się stopniowo, atakując niżytem nosa oraz zapaleniem błony sluzowej gardła.

Dobrze wiemy, jak przeziębienie może dać się we znaki każdemu z nas. Dlatego stworzyliśmy portal poświęcony sposobom walki  przeziębieniem. Prezentujemy domowe kuracje jak również radzimy kiedy wybrać isę do lekarza.

Pamiętajcie, że w przypadku narastających objawów, które nie mijają przez kilka dni mimo stosowania domowych sposobów leczenia należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.