Nosisz soczewki kontaktowe? Sprawdź, jak dbać o oczy

11 marca 2022 Informacje

Soczewki kontaktowe są bardzo często wybieraną metodą korygowania wzroku. Metoda ta jest bardzo skuteczna i przyjazna oczom. Nowoczesne soczewki kontaktowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu przepuszczają optymalną ilość tlenu i nawilżają powierzchnię oczu. A to oznacza, że ryzyko podrażnienia czy przesuszenia oczu jest znikome. Wystarczy użytkować soczewki w odpowiedni sposób, aby oczy pozostawały na długi czas nawilżone i nie były narażone na rozwój infekcji. O czym trzeba pamiętać, nosząc soczewki kontaktowe? Oto garść najważniejszych informacji.

Wybierz odpowiednie soczewki

Osoba stojąca przed koniecznością wyboru soczewek powinna przede wszystkim dopasować je do wady wzroku. Przy pomocy soczewek można skorygować krótko - i dalekowzroczność, astygmatyzm czy prezbiopię. Bardzo istotne jest także to, czy zdecydujemy się na soczewki jednodniowe lub o dłuższym trybie noszenia. Soczewki jednodniowe są zakładane raz, a po zdjęciu należy je wyrzucić. Można je nosić maksymalnie przez kilkanaście godzin i nie powinno się w nich spać. Z kolei soczewki o dłuższym trybie noszenia mogą być wielokrotnie zdejmowane i zakładane. Wszystkie typy soczewek kontaktowych można zakupić w sklepie Bezokularow.pl. Ten jeden z największych sklepów internetowych oferuje bogaty wybór soczewek, płynów i pojemniczków - a wszystko w bardzo przyjaznych cenach.

Prawidłowo zakładaj i zdejmuj soczewki kontaktowe

Odpowiednie użytkowanie soczewek sprowadza się do ich właściwego zakładania i zdejmowania, a w przypadku soczewek o dłuższym trybie noszenia - także ich czyszczenia i przechowywania. Zasada ta dotyczy wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych - soczewek sferycznych, progresywnych czy torycznych. Soczewki zawsze należy zakładać i zdejmować czystymi rękami, konieczne jest upewnienie się, czy nie zakładamy ich „na lewą stronę”. Należy ponadto sprawdzić, która soczewka ma być zakładana na lewe oko, a które na prawe - mogą one różnić się mocą optyczną. Do czyszczenia i przechowywania soczewek zawsze należy używać odpowiednich płynów i czystych pojemniczków. Dzięki temu soczewki miesięczne mogą być bezpiecznie użytkowane przez dłuższy czas.

Zapobieganie przesuszeniu oczu

Niektóre osoby odczuwające przesuszenie oczu stosują nawilżające krople do oczu. Osoby noszące soczewki mogą tego uniknąć. Odpowiednio użytkowane soczewki kontaktowe nie podrażniają oczu i nie przesuszają ich. Dobrej jakości soczewki kontaktowe, np. soczewki silikonowo - hydrożelowe mogą być użytkowane nawet przez osoby cierpiące na zespół suchego oka. Takie soczewki zapewniają doskonałe nawilżenie powierzchni oka, ponadto cechują się wysoką tlenoprzepuszczalnością. Sam wybór odpowiednich soczewek kontaktowych powinien iść w parze z właściwym ich użytkowaniem. Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia oczu i ich przesuszenia, należy unikać zbyt długiego noszenia soczewek. Soczewki jednodniowe można założyć tylko raz i nosić je maksymalnie przez kilkanaście godzin (według wskazań producenta). Soczewki o dłuższym trybie noszenia można zakładać wielokrotnie. Należy jednak pamiętać, aby nie użytkować ich dłużej niż określił to producent. Ponadto unikać należy spania w soczewkach - chyba, że zaopatrzymy się w specjalne soczewki do tego przeznaczone.

11 marca 2022 Informacje

0 Komentarze

Znajdziesz nas

Przeziębienie czyli choroba wywoływana przez wirusy, znana też pod nazwą zapalenia nosogardła. Przeziębienie rozwija się stopniowo, atakując niżytem nosa oraz zapaleniem błony sluzowej gardła.

Dobrze wiemy, jak przeziębienie może dać się we znaki każdemu z nas. Dlatego stworzyliśmy portal poświęcony sposobom walki  przeziębieniem. Prezentujemy domowe kuracje jak również radzimy kiedy wybrać isę do lekarza.

Pamiętajcie, że w przypadku narastających objawów, które nie mijają przez kilka dni mimo stosowania domowych sposobów leczenia należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.