Jak ubrać się podczas choroby? Poznaj interesujące propozycje!

9 grudnia 2021 Rankingi

Zima to czas, kiedy wiele osób zmaga się z przeziębieniami. Wirusowe infekcje mogą dopaść każdego i zwykle wpadają bez zapowiedzi. Czasami potrafią mocno dokuczyć, a czasem osłabiają na tyle, że wciąż masz siłę na pracę. Jak się więc ubrać podczas choroby, gdy koniecznie musisz wyjść z domu, a jak gdy planujesz home office? Podpowiadamy!

Co założyć, gdy dokucza ból gardła, kaszel i gorączka?

Kiedy czujesz się źle, przede wszystkim musisz zadbać o swój układ odpornościowy, a dokładniej mówiąc wspomóc go w walce z infekcją. To od niego zależy, jak szybko poradzisz sobie z wirusami, które zaatakowały Twój organizm. Jeżeli więc, kolokwialnie mówiąc, rozłożyło Cię, zadbaj o odpowiedni strój. Pamiętaj, żeby żadna partia Twojego ciała nie była odkryta. Zapomnij o gołych kostkach, krótkich kurtkach czy braku rękawiczek. Zakładaj lekkie, wygodne, luźne, ale ciepłe ubrania. Unikaj sztucznych tkanin, które nie oddychają i przede wszystkim chroń uszy, głowę oraz stopy przed wychłodzeniem. Wirusy kochają zimno!

buty zimowe damskie

W co się ubrać, gdy jednak musisz wyjść z domu?

Jeśli dopadło Cię przeziębienie i możesz pozwolić sobie na komfort leżenia w łóżku, sprawa jest prosta. Ciepły, wygodny dres, szal i koc w zupełności wystarczą. To nie jest najlepszy czas, by przejmować się stylizacjami. Jednak są takie sytuacje, że nawet osłabiona musisz wyjść z domu. Wówczas chroń najbardziej newralgiczne miejsca. Pod kurtkę załóż ciepły polar, nie zapomnij o czapce, szaliku i rękawiczkach. Kiedy wybierasz się jedynie do lekarza, załóż przewiewne, ale ciepłe ubranie. Gdy zaś musisz podjechać do biura po ważne dokumenty, ubierz się schludnie. Do pracy nie wypada nawet na moment „wpaść” w dresie. Podczas chłodów ważne są też buty. Ciepłe i przede wszystkim dopasowane do pogody. Gdy za oknem mróz, postaw na obuwie z wysoką cholewką, ocieplane w środku. Zobacz kategorię buty zimowe damskie ocieplane na Answear.com i wybierz model dla siebie.

Jaką stylizację wybrać, gdy podczas choroby planujesz pracę zdalną?

Czujesz się na tyle dobrze, że nawet w trakcie przeziębienia planujesz pracować? Świetnie. Pamiętaj jednak, że praca zdalna nie oznacza totalnej swobody. Twoi współpracownicy w każdej chwili mogą chcieć się z Tobą skontaktować, np. poprzez video rozmowę. Lepiej, żeby nie zastali Cię w łóżku, w powyciąganym dresie i poplamionym syropem T-shircie. Nie musisz co prawda ubierać się, jak do biura. Ale pamiętaj, by ubranie było czyste, schludne i na miejscu. Jeansy i longslavee albo chinosy i ciepły golf będę jak najbardziej okay.

A gdy wciąż masz wątpliwości, co na siebie założyć podczas choroby, odwiedź blog modowy, gdzie znajdziesz ciekawe propozycje stylizacji na różne okazje!

9 grudnia 2021 Rankingi

0 Komentarze

Znajdziesz nas

Przeziębienie czyli choroba wywoływana przez wirusy, znana też pod nazwą zapalenia nosogardła. Przeziębienie rozwija się stopniowo, atakując niżytem nosa oraz zapaleniem błony sluzowej gardła.

Dobrze wiemy, jak przeziębienie może dać się we znaki każdemu z nas. Dlatego stworzyliśmy portal poświęcony sposobom walki  przeziębieniem. Prezentujemy domowe kuracje jak również radzimy kiedy wybrać isę do lekarza.

Pamiętajcie, że w przypadku narastających objawów, które nie mijają przez kilka dni mimo stosowania domowych sposobów leczenia należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.