Co na przeziębienie?

10 stycznia 2019 Leczenie przeziębienia

Co na przeziębienie w ciąży? 


Idealnym rozwiązaniem na przeziębienie, które wystąpiło w trakcie ciąży, jest zastosowanie kuracji naturalnej. Metoda ta nie tylko nie wyrządzi niepożądanych działań twojemu dziecku, co więcej - będziesz mogła dopasować ją do swoich preferencji tak, by odpowiadał ci zarówno jej smak, jak i jej konsystencja. O naturalnym leczeniu przeziębienia w trakcie ciąży więcej dowiesz się tutaj: Kiedy „babcine” metody zawiodą, konieczna będzie wizyta u internisty. To właśnie on powie ci, jakie farmaceutyki są dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, by nie zażywać żadnych bez konsultacji ze specjalistą - może to zagrozić zdrowiu twojego dziecka!
 

Co na przeziębienie przy karmieniu piersią?


Odstawienie dziecka od piersi jest niewątpliwie większym błędem, niż karmienie piersią w czasie przeziębienia. Pamiętaj, że również tutaj, jak w przypadku ciąży, zażywanie każdego rodzaju  leków, nawet tych dostępnych bez recepty, musi być konsultowane ze specjalistą! Również i w tym przypadku najbezpieczniejszymi sposobami na przeziębienie będą metody domowe. Nie kaszl i nie kichaj w kierunku swojej pociechy, często myj ręce wodą z mydłem, przyjmuj więcej płynów niż na codzień i sporo razem odpoczywajcie. Pomyśl także o specjalnych naturalnych herbatkach i płukankach.


Co najlepsze na przeziębienie u niemowlaka?


Do najlepszych sposobów na walkę z przeziębieniem u niemowlaka zalicza się przede wszystkim maść majerankowa. Nabierz jej niewielką ilość na palec, patyczek lub na zwiniętą we właściwy sposób chusteczkę, a następnie nawilż nią obszar znajdujący się tuż pod nosem dziecka. Pamiętaj, że maść nie powinna dostać się do śluzówki pociechy, bo może to spowodować jeszcze intensywniejsze nasilenie się kataru. Wielu specjalistów zaznacza, że stosowanie maści majerankowej jest właściwe nawet u kilkumiesięcznych dzieci.

 

co na przeziębienie u dziecka?


Nawilżanie i płukanie noska warto robić natomiast już od urodzenia maleństwa - dzięki temu w skuteczny sposób pozbędziemy się zalegającej mu w nosku wydzieliny. W tym przypadku dobrze sprawdzą się preparaty w ampułkach. Od pierwszych chwil malca na świecie należy pamiętać o odpowiednim wietrzeniu pokoiku, w którym przebywa. Wietrzenie szczególnie istotne jest w trakcie trwania choroby, ponieważ pomaga wyeliminować czające się w powietrzu wirusy. Nawilżanie powietrza ułatwia również oddychanie i zmniejsza niekomfortowe drapanie w gardle.

W leczeniu przeziębienia u niemowlaka warto spróbować także kąpieli w tymianku, która - dzięki działaniu bakteriobójczemu - w znaczący sposób pomaga zmniejszyć katar i kaszel. Wystarczy, że cztery duże łyżki suszonego tymianku zalejesz dwoma litrami gorącej, wrzącej wody, odczekasz kwadrans i przecedzisz całość do wanny z odpowiednio ciepłą wodą, a następnie wykąpiesz dziecko.

Do innych zalecanych sposobów, praktykowanych w trakcie przeziębienia, należy między innymi picie soku malinowego i soku z buraków, spożywanie herbatek ziołowych, herbatek z lipy, a u dzieci powyżej 1 roku życia także mleka z miodem, naparu z czosnku i cebuli, czarnego bzu, i klasycznego rosołu z kury. Warto pamiętać również o płukaniu gardła szałwią.

 

Co najlepsze na przeziębienie u dziecka?


Przeziębienie u dzieci z powodzeniem można zwalczać domowymi metodami, opisanymi w artykule pt. „Domowe sposoby na przeziębienie”. Jeśli naturalna kuracja nie przynosi efektu, konieczna będzie wizyta u lekarza. Specjalista przepisze leki odpowiednie dla wieku i wagi twojego dziecka.

10 stycznia 2019 Leczenie przeziębienia

0 Komentarze

Znajdziesz nas

Przeziębienie czyli choroba wywoływana przez wirusy, znana też pod nazwą zapalenia nosogardła. Przeziębienie rozwija się stopniowo, atakując niżytem nosa oraz zapaleniem błony sluzowej gardła.

Dobrze wiemy, jak przeziębienie może dać się we znaki każdemu z nas. Dlatego stworzyliśmy portal poświęcony sposobom walki  przeziębieniem. Prezentujemy domowe kuracje jak również radzimy kiedy wybrać isę do lekarza.

Pamiętajcie, że w przypadku narastających objawów, które nie mijają przez kilka dni mimo stosowania domowych sposobów leczenia należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.